Jsi student a chceš na sobě makat? Máme pro tebe skvělou zprávu! Vzdělávací program Red Button EDU můžeš mít přes X-Challenge bezplatně. Jediné, co tě to bude stát, je závazek, že toho využiješ dobře.

O co jde?

Red Button EDU je něco jako Netflix pro pracovní vzdělání a osobní rozvoj. Jestli chceš zvýšit svoji hodnotu na pracovním trhu, začít podnikat, nebo po sobě prostě zanechat pozitivní stopu a dokázat k tomu strhnout ostatní, pravděpodobně tam najdeš, co potřebuješ. A to od lidí prověřených trhem, takže tam nezakopneš ani o prázdné motivační fráze, ani o rady, které by v praxi nefungovaly.

Najdeš tam i pořad Použij Sílu! od jednoho z našich zakladatelů Mikyho Škody, který si do vysílání zve inspirativní osobnosti reprezentující hodnoty a dovednosti, které jsou pro Mikyho nepostradatelné v osobním i pracovním životě.

A tak vznikl nápad jít myšlenkám Red Button EDU a X-Challenge naproti a aspoň částečně to propojit. Pokud jsi student, máš příležitost získat plný přístup k všem vysíláním od počátku věků bezplatně. Něco za to ale dát musíš, a to závazek, že tuhle hodnotu aspoň částečně vrátíš společnosti.

Co za to?

Členství běžně stojí 4900 Kč na rok, což pořád vyjde na míň než ten Netflix. I tuhle cenu ti ale odpustíme, pokud jsi student, a k tomu nám i sobě dáš 2 závazky:

  1. Členství využiješ nejlíp, jak umíš.
    Pravidelně budeš sledovat vycházející pořady a plnit k nim přidružené úkoly a výzvy. Úplně přinejmenším jeden díl a výzvu týdně.
  2. Nejlíp, jak umíš, využiješ i to, co ses naučil.
    Po uplynutí prvního měsíce členství, tedy během druhého měsíce, přetavíš nabyté zkušenosti do dobrého skutku. Je na tobě, jaký to bude. Měl by ale reflektovat to, co se naučíš a ideálně i něco z tebe samotného. Je na tobě, jak se k tomu postavíš, cílem je pozitivní otisk v okolí – ať už v lidech, ve veřejném prostoru, nebo v životním prostředí. Zároveň si dej zálažet, aby to nebyla prkotina, za kterou by ses nepostavil a nebo dobrý skutek, který už děláš tak jako tak. Ať je to zkrátka něco navíc.
Spirála učení Red Button EDU

Přijde i pan revizor?

Vzhledem k tomu, že je to závazek hlavně pro tebe a my nejsme tvoje mamka, nebudeme detailně kontrolovat, zda sliby plníš. Splněné výzvy sdílej jak v příslušné sekci pod videem přímo na stránkách RedButtonEDU.cz, tak na sítích (pokud máš) s hashtagy #xchallengecz a současně #redbuttonedu. Pod těmito oběma hashatagy sdílej i svůj dobrý skutek nebo skutky.

Případně, pokud by natáčení mohlo pokazit autentičnost splnění, nasdílej svůj příběh a pocity z něj alespoň zpětně.

Nechceme se stavět do role revizorů, ale namátkově obsah procházet budeme, ať se můžeme sami inspirovat tím hezkým, co po sobě v okolí zanecháš. Samozřejmě bychom se ozvali, pokud by nám přišlo, že si to příliš zlehčuješ… věříme ale, že to nebude potřeba.

Proto se nás nemusíš ptát stylem „A uznáte mi tohle?” Sám si uznej, jestli tvůj dobrý skutek a práce na sobě byly tím, za co jsi na sebe hrdý a čím chceš inspirovat okolí. Je to tvoje vlastní vizitka a tvoje poctivá protihodnota.

Kdyby nastala situace, že by ses nakonec z nějakého důvodu necítil na to dobrý skutek plnit, je naprosto fér kdykoliv ustoupit a členství buď uzavřít, nebo ho zpětně zaplatit a podpořit tak tvůrce.

Jdeš do toho s námi? Na nic nečekej a registruj se na RedButtonEDU.cz