Bucket list: seznam snů

X-CHALLENGE

Připravili jsme pro tebe inspiraci k tvorbě Bucket listu. Jinak řečeno seznamu všeho, co bys chtěl zažít, dokázat nebo po sobě zanechat během času, který máš na tomhle světě.

Jednotlivé kategorie vnímej jenom jako vodítko. Nic se nestane, když nevyplníš všechny. Důležité je ale zastavit se a zamyslet se nad nimi.

STÁHNOUT BUCKET LIST

Pokud už teď znáš některé svoje sny, samotné přemýšlení nad tím, do které kategorie je zařadíš, ti může pomoct si uvědomit, co na daném snu je pro tebe nejdůležitější.

Je úplně normální vize přehodnocovat a některé časem klidně úplně přeformulovat nebo smazat. V životě se ti budou měnit priority i postoje.

Ptej se proč

Nejdůležitější je ale ptát se PROČ. Proč bys zrovna tohle chtěl? Opravdu je to tvůj cíl? Nedostala ti ho do hlavy výchova nebo třeba reklama?

Jedině tak se nebudeš hnát za něčím, co ti není vlastní. Najdeš svoji opravdovou cestu a budeš mít čas a energii se soustředit na to opravdu důležité.

Jak se svým bucket listem zdravě pracovat?

  • dej tomu čas
  • nepřeceňuj očekávání – není potřeba stihnout všechno hned
  • nepodceňuj vize v dlouhodobém horizontu
  • inspiruj se od ostatních
  • mluv o svých snech – pomůže ti je to formulovat a nikdy nevíš, kdy narazíš na člověka, který ti se splněním může pomoct
  • neboj se cíle přehodnocovat, lpět na něčem, co sis napsal před 10 lety, ničemu nepomůže 🙂
  • zeptej se u každého cíle 5x proč
  • vnímej Bucket list jako vodítko toho, jak jdeš životem a příležitost si svoje sny přiznat a vracet se k nim z každodenní rutiny

A teď už je to celé na tobě. Dej tomu čas, zamysli se a užij si svoji cestu. A nezapomeň: Dokážeš víc, než si myslíš! 🙂

STÁHNOUT BUCKET LIST

Mrkni i na video o bucket listu a cestě k sobě

https://www.facebook.com/xchallengecz/videos/1163331164056595/

O čem je X-Challenge?

V X-Challenge pomáháme lidem najít svou vlastní cestu a víc důvěřovat sobě a ostatním lidem. Udělat těch pár prvních důležitých kroků k životě podle sebe. A k tomu dáváme dohromady stejně naladěné lidi, kteří se vzájemně podpoří.

Podzimní X-Challenge – akce, kde si lidi plní sny

Nejlíp to funguje v praxi skrze silné zážitky. Jedním takovým je Podzimní X-Challenge, kde si účastníci začnou plnit svoje sny a pomáhají si k tomu navzájem. Nejdřív jim během víkendu pomůžeme zaměřit se na svoje životní směřování a sny. Sestaví si svůj Bucket list – přesně takový, který si můžeš stáhnout tady. V následujících pěti dnech pak mají v pětičlenných družstvech vcelku jednoduchý úkol: Vzájemně si vypomoct udělat první krok a splnit každému z týmu první položku Bucket listu.

Příští Podzimní X-Challenge se koná 18. – 26. 9. 2020. Víc info průběžně najdeš ve FB eventu.

Do té doby ale proběhne kupa dalších akcí, kde poznáš lidi, kteří svět vnímají podobně jako ty. Ať už tě láká přežití v přírodě, trénink mluvení v rádiu nebo třeba stopování po Evropě, naučíš se pracovat na sobě tam, kde ti to dává největší smysl. Kde nás potkáš?