Stopování je nejen způsob, jak cestovat klidně po celém světě, ale především způsob, jak zažít nevšední dobrodružství. A tentokrát to zase bude něco. X-Challenge ve spolupráci s Decathlonem, předním prodejcem sportovního zboží, si pro vás připravili víkendový stopovací závod.  

Že jsi nikdy nestopoval? Paráda, v tom případě je tohle akce přesně pro tebe! Budeš mít možnost si vyzkoušet stopování ještě před velkou Letní X-Challenge. Hlásíš se na Letní X-Challenge, žejo?! Ale i kdyby náhodou ne (ještě to zvaž, bude to totiž boží), stejně budeme rádi, když se s námi zúčastníš alespoň Decathlon Challenge. A že už jsi ve stopování profík? A kolikrát jsi stopoval s cedulí „Decathlon“, ha?!  

Co tě vlastně čeká?

V  tomhle závodě půjde o to navštívit předem určené pobočky Decathlonu. Které to budou ti prozradíme až na společném setkání. A proč by ses měl účastnit? Minimálně proto, že stejně jako všechny ostatní X-Challenge akce, i tahle bude o výzvách, spontánnosti, poznávání nových lidí a třeba i o překonávání svých limitů. Dost možná tě k  tomu totiž přimějí úkoly, které pro tebe budou připravené na pěti pobočkách Decathlonu. Možná si budeš moci vyzkoušet nějakou netradiční aktivitu nebo se mrknout na outdoorové novinky. Nech se překvapit.

Co potřebuješ vědět:

V sobotu 27.5.2023 v 9.30 proběhne zahájení akce na pobočce Decathlonu Brno-Modřice, kde dostaneš veškeré informace. Závod bude probíhat do neděle 28.5. 2023. Dál najdeš komplet rozpis programu.

Jak  bude víkend probíhat? 

Než se dostaneme k samotnému průběhu, důležitá věc na úvod, aby byl tenhle víkend ještě příjemnější: Vezmi s sebou parťáka! Může to být nováček i zkušenej stopař. Pokud parťáka nemáš, můžeš ho zkusit sehnat na X-Challenge seznamce na Facebooku nebo prostě doraž sám/sama a vymyslíme to společně! A teď už k průběhu..

Pátek 26.5.

Z pátku na sobotu bude pro závodníky zařízené přespání v Expediční klubovně v Brně, abyste se mohli před závodem pořádně vyspat a nemuseli se na místo startu vypravovat ve velice brzkých hodinách. Oficiální zahájení však proběhne až v sobotu, takže pokud tuto část programu zmeškáte, nic se neděje!

Sobota 27.5.

Mezi 8:00 a 9:30 se budeme scházet před Decathlonem Brno-Modřice. V mezičase si zahrajeme seznamovací hry a probudíme soutěživého ducha. V 9:30 už by měl být každý soutěžící připravený na startu, kde si řekneme trasu a pravidla a poté závod zahájíme. Jedná se o stopovací závod, takže k přesunům můžeš využít prakticky jakýkoliv dopravní prostředek, který si ale musíš stopnout. Jestli to bude loď, auto, skútr nebo elektrická koloběžka, to už je jen na tvých schopnostech. Neplať ale za žádnou hromadnou dopravu, jsi přece na stopovacím závodě.  

Na prodejnách tě budou čekat prodavači v modrých vestičkách, kteří pro tebe a tvého parťáka/y budou mít připravené úkoly. Je tu pravděpodobnost, že se budeš potkávat s dalšími týmy, takže z  toho nakonec může být prima večer s  dalšími účastníky s hudebním nástrojem (pokud si ho s  sebou třeba vezmete). Přespávačka a jídlo bude v sobotu čistě v tvojí režii. Jestli si s  sebou vezmeš stan a přespíš v  přírodě, nebo se nakýbluješ k  někomu domů, je na tvých preferencích.

Neděle 28.5.

V neděli tě bude čekat návštěva ještě dvou prodejen, a pak se budeš muset dopravit zpět do Dekáče v Brně. Po 16. hodině proběhne vyhlášení vítězů, přednáška o historii Decathlonu, co stojí za vývojem a jaké pecka produkty si můžeš pořídit třeba na Letní X-challenge. A pozor, budou se také vařit večeře. Po 18. hodině bude volný program, kde se můžeš doptat na výrobky a pokecat si s experty.

Mám se bát?

Vůbec ne! Lidi z Dekáče jsou milí a tahle akce je super zkouška na stopování před letní akcí. Nemusíš mít obavu,  organizátoři z X-Challenge pro vás budou k  dispozici na telefonu, kdyby se cokoliv dělo nebo něco nebylo jasný.

Přihlaš se!

Tak, dost řečí, je jasný, že už hoříš nedočkavostí se na tuhle akci přihlásit. Pokud se chceš zúčastnit (i když to třeba ještě není stoprocentní), bude boží, když nám vyplníš tenhle formulář: https://forms.gle/4v7sV4Vo3ChVze1T8 

Tahle akce tě totiž nestojí vůbec nic, účast je pro tebe zcela zdarma, takže věříme, že to vezmeš zodpovědně. Pokud se tvoje plány změní, tak se vůbec nic neděje, jen nám to dej vědět, omluvenku od doktora ani rodičů od tebe chtít nebudeme.  

Těšíme se na tebe, stopu zdar!

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet