Pravidla Letní X-Challenge 2024

 • Buď fér

Věř ostatním a chovej se tak, aby se ti dalo věřit.

 • (2) lidi v týmu

Každý tým se skládá ze 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Tak znělo pravidlo několik ročníků, za tu dobu však už víme že né vždy to tak vyjde. Takže ano, startuje se ve 2 členných týmech ale jestli dojedete ve třech, čtyřech, sami, nebo s úplně jiným parťákem, hlavu vám za to nikdo neutrhne. Hlavní je že jste si cestu užili a v pořádku se vrátili.

 • Checkpointy s výzvou

Checkpointy jsou neoddělitelně spjaté s přidruženou výzvou. Mají různou bodovou hodnotu podle toho, jak těžké je se na ně dostat, jak jsou daleko od ČR a jak těžká je výzva. 3 dny před akcí odtajníme checkpointy a výzvy v aplikaci X-Challenge.

 • Superbalíčky

Novinkou letošního roku jsou takzvané Superbalíčky. Cílem těchto balíčků je seskupit konkrétní místa a checkpointy v Evropě, tahle místa mají spolu nějakou souvislost (hlubší myšlenku). Úkolem je všechny místa uvedená v superbalíčku projet a splnit k tomu připadnout výzvu. Superbalíčky jsou těžká věc! Za splnění bude týmu náležet velké množství bodů a titul, jako symbol pýchy.

 • Na vlastní triko

Akce Letní X-Challenge trvá od 14. 8. 2024 do 24. 8. 2024. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Ve způsobu, jak se akci rozhodneš absolvovat, máš plnou svobodu a tedy i plnou zodpovědnost za svoje jednání. Cestování a další aktivity spojené s Letní X-Challenge jsou rizikové činnosti a organizátoři nenesou žádnou odpovědnost za možná rizika. Toho jseš si plně vědom/a a souhlasíš s tím. Souhlasíš tak, že v případě jakýchkoliv škod, které v průběhu čerpání služeb utrpíš ty, tvůj majetek nebo ostatní tvým přičiněním nebo zaviněním, nebudeš požadovat po organizátorech jakoukoliv náhradu škody.

 • Nemusíš nic. Stačí dojet do cíle.

Akci si užij naplno svým vlastním tempem, jedinou povinností pro vyhodnocení z naší strany je dojet do 24. 8. 18:00 do cíle v místě, které včas upřesníme. Pokud nedorazíš, stále uvidíš své získané body v aplikaci. Setkání se všemi ostatními skvělými lidmi, kteří se X-Challenge účastnili, a možnost vzájemně sdílet zážitky si ale přece nechceš nechat ujít 😉

Fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00, počítáme ale s tím, že se účastníci sjíždí postupně.

 • Maximálně 100 euro na osobu

Na začátku akce si bereš 100 euro na osobu z vlastních zdrojů. Peníze si můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.) a utratit je. Jako přivýdělek se nepočítají peníze z pasivního příjmu, z podnikání nebo zaměstnání včetně on-line práce apod. Stejně tak ne ze směny věcí, které sis vzal na startu. Když utratíš své peníze, žádné mít nebudeš.

 • Jídlo na 1 den

Na začátku akce máš s sebou jídlo maximálně na 1 den. Od poledne druhého dne závodu už jíš jenom jídlo, které si obstaráš. Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Tenhle jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V X-Challenge se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy. Závislost na inzulínu a lécích ti s přimhouřením oka odpustíme.

 • Reporty v appce X-Challenge

Během závodu zapisuješ do mobilní appky projeté checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty (kudy a jak jste jeli, kde jste přespávali, jídelníček a kompletní rozpočet). Ke každé položce vedeš fotodokumentaci. Jedině tak víme, že jsi skutečně výzvy splnil a na checkpointech byl.

Reporty z X-Challenge dáváš do appky co nejčastěji, minimálně ale za první 4 dny akce do 19. 8. 23:59 a zbytek do 24. 8. 11:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Držte se cti a fair play!

 • Denní výzvy

Každý den závodu do 10:00 dostaneš přes Whatsapp denní výzvu. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš 3 dny před akcí v appce X-Challenge.

 • Vyhlášení proběhne 24. srpna 2024

Čeká nás skvělá párty a určitě se budeš chtít podělit o zážitky! Místo včas upřesníme na FB X-Challenge a v appce. Nezapomeň, že fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00.

 • Věci domluvené dopředu neplatí

Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. To se nesmí. Co ale můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. A taky nezapomeň, že víme všechno. Hlavně si to koukej užít!

 • Hodnocení výzev a checkpointů je předem definované organizátory X‑Challenge. Ve vyhlášení ale nehraje hlavní roli.

Je několik hodnotících kategorií zmiňovaných na startu, z nichž jsou dvě kvantitativní (body a checkpointy). Ačkoliv je cílem zažít co nejvíce zážitků na co nejvíce místech po Evropě, nic ti nebrání plnit svoje vlastní výzvy kdekoliv mimo checkpointy. Splněné výzvy v reportu bude naše porota náhodně kontrolovat a vyhodnocovat. A hlavně tě uvidí tvoji sledující i ostatní týmy, které určitě chceš inspirovat – a především nechceš o zážitek ochudit sám sebe. Zároveň si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech. Vždycky stavíme férovost na první místo, to slibujeme.

 • Poděl se o cestu se světem!

Během závodu i po akci se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet na jakýchkoliv sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z akce, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X-Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo další skutečnosti, které by mohly dobré jméno akce poškodit. Registrací v X-Challenge prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X-Challenge ani partnerů. Díky, hombre.

 • Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.

Přihlášením do výzvy nám dáváš souhlas nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. Pokud nám materiály pošleš jen mailem, můžeš případně připsat, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu. Jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj i na svých sítích.

 • Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost X-Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě.

Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud dostaneš nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro tebe. Jen mysli na to, že vaše spolupráce nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů výzvy (např. konkurencí).

 • Vítězem je pro nás každý účastník!

Vítězem je pro nás každý, kdo si dal závazek, překonal nepohodlí a dostal ze sebe maximum. To všechno samozřejmě v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržování pravidel a našeho morálního kodexu. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás.

REGISTROVAT NA LETNÍ X-CHALLENGE