Pravidla Letní X-Challenge 2023

 1. Buď fér
  Věř ostatním a sám jednej tak, aby se dalo věřit tobě. Hlavním cílem a největší odměnou je cesta a zážitek jako takový. Zpětné hodnocení ber jenom jako vodítko a příležitost k vzájemné inspiraci.
 2. 2 lidi v týmu
  Každý tým se skládá ze 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Checkpointy a výzvy zpřístupníme, když budete mít oba zaplacený účastnický poplatek.
 3. Checkpointy a výzvy
  3 dny před akcí (6. 8. 2023, 12:00) odtajníme checkpointy i výzvy na tvé stránce účastníka na webu X‑Challenge. Využij toho, že máš k mání celou Evropu a výzvy plň v zahraničí. V ČR můžeš za celou dobu splnit maximálně 3 výzvy, z toho nejvíce 2 za 1 den. Samozřejmě kromě denních výzev, pokud v jejich znění není uvedeno jinak.
 4. Nemusíš nic, stačí dojet do cíle
  Akci si užij naplno svým vlastním tempem, jedinou povinností pro vyhodnocení z naší strany je dojet do 19. 8. 18:00 do cíle v místě, které ti dáme včas vědět. Pokud nedorazíš, tvůj tým je diskvalifikován ze závěrečného vyhlašování. Setkání se všemi ostatními skvělými lidmi, kteří se X‑Challenge účastnili, a možnost vzájemně sdílet zážitky si ale přece nechceš nechat ujít. 😉 Fesťák v cíli oficiálně začíná už v cca 14:00 (čas se ještě může měnit, dáme včas vědět), počítáme ale s tím, že se účastníci sjíždí postupně.
 5. Na vlastní triko
  Akce Letní X-Challenge trvá od 09. 8. 2023 do 19. 8. 2023. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Ve způsobu, jak se akci rozhodneš absolvovat, máš plnou svobodu a tedy i plnou zodpovědnost za svoje jednání. Cestování a další aktivity spojené s Letní X-Challenge jsou rizikové činnosti a organizátoři nenesou žádnou odpovědnost za možná rizika. Toho jseš si plně vědom/a a souhlasíš s tím. Souhlasíš tak, že v případě jakýchkoliv škod, které v průběhu čerpání služeb utrpíš ty, tvůj majetek nebo ostatní tvým přičiněním nebo zaviněním, nebudeš požadovat po organizátorech jakoukoliv náhradu škody.
 6. Maximálně 100 euro na osobu
  Na začátku akce si bereš 100 euro na osobu z vlastních zdrojů. Když utratíte budget celého týmu (200 euro), je to pro vás konec akce. Peníze si můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.) a utratit je. Jako přivýdělek se nepočítají peníze z pasivního příjmu, z podnikání nebo zaměstnání včetně on-line práce apod. Stejně tak ne ze směny věcí, které sis vzal na startu.
 7. Jídlo na 1 den
  Na začátku akce máš s sebou jídlo maximálně na 1 den. Od poledne druhého dne akce už jíš jenom jídlo, které si obstaráš. Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Tenhle jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V X-Challenge se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy. Závislost na inzulínu a lécích ti s přimhouřením oka odpustíme.
 8. Reporty ve formuláři na webu X‑Challenge
  Během akce zapisuješ do online formuláře projeté checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty. Ke každé položce vedeš fotodokumentaci. Jedině tak víme, že jsi skutečně výzvy splnil a na checkpointech byl. Reporty z X‑Challenge zadáváš co nejčastěji, minimálně ale za první 4 dny akce do 13. 8. 23:59 a zbytek do 19. 8. 11:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Drž se cti a fair play!
 9. Denní výzvy
  Na každý den pro tebe máme i denní výzvu. Její splnění můžeš zadat do dalšího dne v 10:00, později už to není možné.
 10. Vyhlášení proběhne 19. srpna 2022 v 19:00
  Čeká nás skvělá párty a určitě se budeš chtít podělit o zážitky! Potkáme se na skvělém místě, které ti ještě upřesníme později. Nezapomeň, že fesťák v cíli oficiálně začíná už v cca 14:00.
 11. Věci domluvené dopředu neplatí
  Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. V setkání s kamarády z Evropy ti samozřejmě nechceme bránit, ale ty sám by sis dopravu nebo ubytování určitě nechtěl zjednodušovat vůči ostatním týmům. Pokud se chceš s kamarády, potkat, co takhle je radši na část cesty přizvat? Co v rámci pravidel můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno – a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. Hlavně si to koukej užít!
 12. Hodnocení výzev a checkpointů je předem definované organizátory X‑Challenge. Ve vyhlášení ale nehraje hlavní roli.
  Je několik hodnotících kategorií zmiňovaných na startu, z nichž jsou dvě kvantitativní (body a checkpointy). Ačkoliv je cílem zažít co nejvíce zážitků na co nejvíce místech po Evropě, nic ti nebrání plnit svoje vlastní výzvy kdekoliv mimo checkpointy. Splněné výzvy v reportu bude naše porota náhodně kontrolovat a vyhodnocovat. A hlavně tě uvidí tvoji sledující i ostatní týmy, které určitě chceš inspirovat – a především nechceš o zážitek ochudit sám sebe. Zároveň si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech. Vždycky stavíme férovost na první místo, to slibujeme.
 13. Poděl se o cestu se světem!
  Během Letní X-Challenge i po ní se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet i na jakýchkoliv dalších sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z výzvy, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X-Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo jiné nevhodné informace, které by mohly jméno X-Challenge poškodit. Hele, prostě nebuď tím, koho nechceš potkat. Díky, hombre.
 14. Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.
  Přihlášením do výzvy nám dáváš souhlas nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. Pokud nám materiály pošleš jen mailem, můžeš případně připsat, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu. Jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj i na svých sítích.
 15. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost
  X-Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud dostaneš nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro tebe. Jen mysli na to, že vaše spolupráce nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů výzvy (např. konkurencí).
 16. Vítězem je pro nás každý účastník!
  Vítězem je pro nás každý, kdo si dal závazek, překonal nepohodlí a dostal ze sebe maximum. To všechno samozřejmě v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržování pravidel a našeho morálního kodexu. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás.

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X-Challenge.

TOP10 – speciální pravidla pro 10 vybraných týmů

 1. Jste ambasadoři X‑Challenge!
  Svým sebepřekonáním budete inspirovat nás i všechny sledující. Jste ze všech účastníků nejvíce sdíleni na našich sítích a inspirujete tisíce sledujících. Za odměnu od nás dostáváte největší péči a pozornost.
 2. Soutěž o TOP10 probíhá do 30. 5. 2023 23:59
  Dostat se do výběru TOP10 je veliká čest a privilegium. Budete mít speciální trika, mediální pozornost, výzvy a nároky. Abyste se do TOP10 dostali, musíte přesvědčí svět, že na to máte a patříte tam. Jak to uděláš? Zatím se registruj jako Challenger, bližší info o soutěži nasdílíme v první půlce dubna. Do té doby najdi nejvhodnějšího parťáka a vymyslete reprezentativní jméno týmu.
 3. 20 týmů & X-Weekend
  20 týmů, které v soutěži vybereme, s námi stráví X‑Weekend 1. až 3. 7. 2023, kde si proklepneme vaši odvahu a touhu po dobrodružství, kreativitu v plnění výzev, fotografické, komunikační a sebeprezentační dovednosti a pomůžeme vám se v nich zdokonalit. Nakonec vybereme 10 nejlepších týmů, které budou mít tu čest, ale i velkou zodpovědnost, jet v kategorii TOP10. Účast obou členů týmu na X‑Weekendu je podmínkou účasti v kategorii TOP10. Neboj, není to žádný nutný zlo. Naopak si to skvěle užiješ a s předstihem poznáš ostatní Challengery. Místo včas upřesníme.
 4. Denní report
  Každý den akce do 10:00 vyplníte denní report za předchozí den pomocí appky X‑Challenge. Pokud vyplníte report pozdě nebo vůbec, výzvy ani checkpointy se nepočítají. Pozor na to! Za to vám nic nebrání nám posílat skvělý videa pro fanoušky ke zveřejnění kdykoliv během dne.
 5. Obsah denního reportu
  Denní report obsahuje soupis průběhu cesty s checkpointy, způsob dopravy, místo posledního přespání, jídelníček, útratu a výdělky. Ke každé položce vedete foto- nebo videodokumentaci.
 6. Poslední denní report
  Poslední denní report pošlete 19. 8. do 13:59. Pozdější mají smolíka.

Slovníček pojmů

Letní X-Challenge
10denní letní akce, během které týmy cestují po checkpointech rozesetých po celé Evropě a plní výzvy.

Challenger
Účastník X-Challenge, který challenguje svoje hranice.

TOP10
Účastník X-Challenge, který se dobrovolně rozhodl akci nejen prožít, ale i stát se jejím ambasadorem. Vystupuje veřejně ve jménu akce v médiích i na sociálních sítích. Při registraci zvolil možnost TOP10 a byl po X-Weekendu a podle dalších kritériích z pravidel se svým parťákem vybrán mezi TOP10 týmů.

X-Weekend
Společný víkend pro 20 týmů registrovaných do kategorie TOP10, které vybereme podle registračních videí. Organizátoři zde vybírají nejschopnějších 10 týmů, proto je účast na akci nezbytnou podmínkou pro všechny, kdo se chtějí stát ambasadory akce v TOP10. A je to boží záležitost, kam se chceš dostat!

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X-Challenge.

REGISTROVAT NA LETNÍ X-CHALLENGE