Pravidla Letní X-Challenge 2023

Zde najdeš pravidla z akce 2022. Pravidla pro letošní akci budeme ještě aktualizovat.

 1. Buď fér
  Věř ostatním a sám jednej tak, aby se dalo věřit tobě. Hlavním cílem a největší odměnou je cesta a zážitek jako takový. Zpětné hodnocení ber jenom jako vodítko a příležitost k vzájemné inspiraci.
 2. 2 lidi v týmu
  Každý tým se skládá ze 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Checkpointy a výzvy zpřístupníme, když budete mít oba zaplacený účastnický poplatek.
 3. Checkpointy a výzvy
  3 dny před akcí (7. 8. 2022, 12:00) odtajníme checkpointy i výzvy na tvé stránce účastníka na webu X‑Challenge. Využij toho, že máš k mání celou Evropu a výzvy plň v zahraničí. V ČR můžeš za celou dobu splnit maximálně 3 výzvy, z toho nejvíce 2 denně. Samozřejmě kromě denních výzev, pokud v jejich znění není uvedeno jinak.
 4. Nemusíš nic, stačí dojet do cíle
  Akci si užij naplno svým vlastním tempem, jedinou povinností pro vyhodnocení z naší strany je dojet do 20. 8. 18:00 do cíle v Nasavrkách nedaleko Chrudimi. Pokud nedorazíš, tvůj tým je diskvalifikován ze závěrečného vyhlašování. Setkání se všemi ostatními skvělými lidmi, kteří se X‑Challenge účastnili, a možnost vzájemně sdílet zážitky si ale přece nechceš nechat ujít. 😉 Fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00, počítáme ale s tím, že se účastníci sjíždí postupně.
 5. Na vlastní triko
  Akce Letní X-Challenge trvá od 10. 8. 2022 do 20. 8. 2022. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Máš plnou svobodu a tedy plnou zodpovědnost za svoje jednání.
 6. Maximálně 2500 Kč na osobu
  Na začátku akce si bereš 2500 Kč na osobu z vlastních zdrojů. Je potřeba mít částku v korunách českých, aby to bylo fér pro všechny. Směnu peněz ber jako jednu z prvních výzev. Když utratíte budget celého týmu (5000 Kč), je to pro vás konec akce. Peníze si můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.) a utratit je. Jako přivýdělek se nepočítají peníze z pasivního příjmu, z podnikání nebo zaměstnání včetně on-line práce apod. Stejně tak ne ze směny věcí, které sis vzal na startu.
 7. Jídlo na 1 den
  Na začátku akce máš s sebou jídlo maximálně na 1 den. Od poledne druhého dne akce už jíš jenom jídlo, které si obstaráš. Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Tenhle jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V X-Challenge se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy. Závislost na inzulínu a lécích ti s přimhouřením oka odpustíme.
 8. Reporty ve formuláři na webu X‑Challenge
  Během akce zapisuješ do online formuláře projeté checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty. Ke každé položce vedeš fotodokumentaci. Jedině tak víme, že jsi skutečně výzvy splnil a na checkpointech byl. Reporty z X‑Challenge zadáváš co nejčastěji, minimálně ale za první 4 dny akce do 15. 8. 23:59 a zbytek do 20. 8. 11:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Drž se cti a fair play!
 9. Denní výzvy
  Na každý den pro tebe máme i denní výzvu. Její splnění můžeš zadat do dalšího dne v 10:00, později už to není možné. 
 10. Vyhlášení proběhne 20. srpna 2022 v 19:00
  Čeká nás skvělá párty a určitě se budeš chtít podělit o zážitky! Potkáme se ve skanzenu Země Keltů v Nasavrkách nedaleko Chrudimi. Nezapomeň, že fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00.
 11. Věci domluvené dopředu neplatí
  Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. V setkání s kamarády z Evropy ti samozřejmě nechceme bránit, ale ty sám by sis dopravu nebo ubytování určitě nechtěl zjednodušovat vůči ostatním týmům. Pokud se chceš s kamarády, potkat, co takhle je radši na část cesty přizvat? Co v rámci pravidel můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno – a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. Hlavně si to koukej užít!
 12. Hodnocení výzev a checkpointů je předem definované organizátory X‑Challenge. Ve vyhlášení ale nehraje hlavní roli.
  Sami těžko vyhodnotíme, jak moc ses překonal a jak náročná pro tebe výzva byla. Proto je několik hodnotících kategorií zmiňovaných na startu, z nichž pouze dvě jsou kvantitiativní a jsou stejně důležité jako ostatní. Ačkoliv je cílem zažít co nejvíce zážitků na co nejvíce místech po Evropě, nic ti nebrání plnit svoje vlastní výzvy kdekoliv mimo checkpointy.
  POZOR – splněné výzvy budeme náhodně kontrolovat. A hlavně tě uvidí tvoji sledující i ostatní týmy, které určitě chceš inspirovat a na oklamat – především ale nechceš o zážitek ochudit sám sebe. Zároveň si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech. Vždycky stavíme férovost na první místo, to slibujeme.
 13. Poděl se o cestu se světem!
  Během Letní X-Challenge i po ní se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet i na jakýchkoliv dalších sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z výzvy, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X-Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo jiné nevhodné bláboly, které by mohly dobré jméno X-Challenge poškodit. Než se do sdílení pustíš, raději si prosím ještě jednou projdi morální kodex. Registrací do výzvy prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X-Challenge ani partnerů. Díky, hombre.
 14. Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.
  Přihlášením do výzvy nám dáváš souhlas nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. Pokud nám materiály pošleš jen mailem, můžeš případně připsat, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu. Jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj i na svých sítích.
 15. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost
  X-Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud dostaneš nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro tebe. Vaše spolupráce ale nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů výzvy (např. konkurencí)
 16. Vítězem je pro nás každý účastník!
  I když Letní X-Challenge není soutěž, vítězem je pro nás každý, kdo si dal závazek, překonal nepohodlí a dostal ze sebe maximum. To všechno samozřejmě v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržování pravidel a našeho morálního kodexu. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás.

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X-Challenge.

TOP10 – speciální pravidla pro 10 vybraných týmů

 1. Jste ambasadoři X‑Challenge!
  Svým sebepřekonáním budete inspirovat nejvíc lidí. Posíláte každodenní reporty, fotky a videa. Jste ze všech účastníků nejvíce sdíleni na našich sítích a inspirujete tisíce sledujících. Za odměnu od nás dostáváte největší péči a pozornost.
 2. Registrace TOP10 probíhá do 15. 6. 2022 23:59
  Součástí registrace je profilová fotka a video, které přesvědčí svět, že na to máte a patříte mezi nás. Zatím se registruj jako běžný účastník, registrace do TOP10 začne nejdřív v druhé půlce dubna. Do té doby najdi nejvhodnějšího parťáka a vymyslete reprezentativní jméno týmu.
 3. 20 týmů & X-Weekend
  20 týmů, které podle videí vybereme, s námi stráví X‑Weekend 1. až 3. 7. 2022, kde si proklepneme vaši odvahu a touhu po dobrodružství, kreativitu v plnění výzev, fotografické, komunikační a sebeprezentační dovednosti a pomůžeme vám se v nich zdokonalit. Nakonec vybereme 10 nejlepších týmů, které budou mít tu čest, ale i velkou zodpovědnost, jet v kategorii TOP10. Zbytek si akci užije i tak, jen o nich nebudeme tolik psát. Účast obou členů týmu na X‑Weekendu je podmínkou účasti v kategorii TOP10. Neboj, není to žádný nutný zlo. Naopak si to skvěle užiješ a s předstihem poznáš ostatní Challengery. Místo včas upřesníme.
 4. Denní report
  Každý den akce do 10:00 vyplníte denní report za předchozí den pomocí appky X‑Challenge. Pokud vyplníte report pozdě nebo vůbec, výzvy ani checkpointy se nepočítají. Pozor na to! Za to vám nic nebrání nám posílat skvělý videa pro fanoušky ke zveřejnění kdykoliv během dne.
 5. Obsah denního reportu
  Denní report obsahuje soupis průběhu cesty s checkpointy, způsob dopravy, místo posledního přespání, jídelníček, útratu a výdělky. Ke každé položce vedete foto- nebo videodokumentaci.
 6. Poslední denní report
  Poslední denní report pošlete 20. 8. do 13:59. Pozdější mají smolíka.

Slovníček pojmů

Letní X-Challenge
10denní letní akce, během které týmy navštěvují checkpointy rozeseté po celé Evropě a plní výzvy.

X-Challenger
Účastník X-Challenge, který challenguje svoje hranice.

TOP10
Účastník X-Challenge, který se dobrovolně rozhodl akci nejen prožít, ale i stát se jejím ambasadorem. Vystupuje veřejně ve jménu akce v médiích i na sociálních sítích. Při registraci zvolil možnost TOP10 a byl po X-Weekendu a podle dalších kritériích z pravidel se svým parťákem vybrán mezi TOP10 týmů.

X-Weekend
Společný víkend pro 20 týmů registrovaných do kategorie TOP10, které vybereme podle registračních videí. Organizátoři zde vybírají nejschopnějších 10 týmů, proto je účast na akci nezbytnou podmínkou pro všechny, kdo se chtějí stát ambasadory akce v TOP10. A je to boží záležitost, kam se chceš dostat!

Jdeš do toho? Rovnou se registruj na webu X-Challenge.

REGISTROVAT NA LETNÍ X-CHALLENGE