Bouřku z předešlé noci jsme si nakonec náramně užily a probudily jsme se plné energie i dobré nálady. Vrátily jsme se zpátky k útesu, abychom si vychutnaly snídani od našeho anděla z předešlého dne a vyčistily svoje klofáky, ať nám aspoň voní z pusy, když už nám smrdí veškeré oblečení.😂 (Cestování lowcost má i svoje mouchy).
Tradiční španělský dezert s nutelou, meditace, zvuky šplouchajících vln o útes, zpěv ptáků a my dvě.
Hluboký nádech, výdech a můžeme pokračovat.🤩

Ranní procházka po silnici nám přinesla dostatečné množství vitamínů do břicha i batohu. Hroznové víno ze zahrádky, zralé fíky a čerstvé mandle? To je snídaně šampionů❣️

Se stopy jsme neměly žádný problém.. dostaly jsme se do centra Marseille, kde to strašně smrdělo a lidi byli sociální barbaři – jediné na co jsme myslely: ,Ať už jsme prosím na dálnici směrem severovýchodní Francie.
To se nám naštěstí zanedlouho povedlo! Svezly jsme se s mladými Francouzi, poté jsme pokračovaly s kamionem a nakonec nás vzal starší pár na benzínu v Givors.
Nojo, tohle zní jako hladká, jednoduchá cesta a taky že byla.

Teď se prosím usaďte..
Na místní benzínce jsme potkaly další tým, který tam postával už nějakou hodinu.. počasí nám vůbec nepřálo a protože po ztrátě batohu, jsme moc teplého oblečení neměly, bylo to buď teď nebo nikdy.
Věděly jsme, že hodinu stát v dešti nemůžeme a že za každou cenu se potřebujeme dostat dál směrem na Dijon..
Hurá! Stoply jsme auto, to jsme ale ještě nevěděly, do čeho jsme se to namočily..

Další Francouz Salah, který neuměl ani slovo anglicky. Překladač odmítal použít, ale vypadal, že se nám snaží pomoct. Řekly jsme mu, že naše trasa je Dijon a on začal mluvit o vlaku. Vysvětlily jsme mu, že nemáme žádné peníze, což ho nijak nerozhodilo a naznačil nám, že nám ho zaplatí..
zůstali byste v dešti a čekali dál nebo byste jeli s Francouzem, kterému nerozumíte?
Naše analytická mysl zariskovala a rozhodla, že jedeme..

Bylo kolem desáté hodiny večer, když nás dovezl k nádraží, koupil pochoutku na cestu, vyprovodil na vlak a DOPRDE.. vlak jel až v šest hodin ráno.😀 Salah vypadal velmi odhodlaně, že se nemusíme bát, vše zařídí. Nechaly jsme to tedy na něm a pobíhaly za ním jak ocásci.. (velmi nepříjemný pocit, být na někoho vázaný).
No nic, řekl nám, že se nemusíme ničeho bát a že nám zaplatí hotel, ráno pro nás přijede a odveze na vlak.
Úplný princ na bílém koni, co?

Poslušně jsme za ním chodily s představou teplé sprchy a měkkých peřin.
Nejprve jsme navštívili nedaleký 4* hotel, kde jsme se cítily jako vagabundi. Francouzsky sice nerozumíme, ale selským rozumem jsme odvodily, že byl nějaký problém s platbou.. měl sice hotovost, ale při rezervaci pokoje byla zapotřebí platební karta. Recepční hotelu nás nasměrovala k jinému místu, kde jsme narazili na stejný problém.. Salah byl hrozně rychlý a nedal nám žádný prostor ke komunikaci.. když jsme se vraceli k autu, zadní dveře měly rozbité otevírání, takže jsem čekala jako vždy, až mi Salah otevře. Sany i Salah v klidu nastoupili, ale jaksi zapomněli, že jsem tam taky.. překvapená a vyděšená koukám a běžím v dešti za nimi s voláním: Sany, Sany, počkejte!! Nechali jste mě tu!
Což se proměnilo v obrovský výbuch smíchu, když jsme se na sebe se Sany v autě později podívaly. Když už jsme objíždeli čtvrtý hotel, zničené a unavené ujišťujeme Salaha, že nás může odvést na benzínku na dálnici směrem kterým potřebujeme.
Tak to jsme si pouze vysnily teda..
Vyhodil nás na velmi pofidérní benzínce v centru Lyonu.. Zima a slejvák jako prase nám v tom moc nepomohly.
Unavené, naštvané, plné frustrace jsme hledaly nejlepší místo na stopování zpátky na dálnici.. po nějaké době nám zastavil mladý klučina Louis, odvezl nás kam jsme potřebovaly a tam už nám zbývalo jediné.. sehnat noční spoj, kterým se dostaneme co nejdál.
Oslovily jsme první anglicky mluvící pár, velmi ochotný, ale bohužel měli plné auto.
Zkoušely jsme štěstí i u jiných řidičů, ale bohužel.
Pro naše štěstí se k nám vrátil první oslovený pár. Uvolnili nám celý zadní prostor a dovezli nás až za město Nancy.
3 hodinky spánku v autě opravdu stály za to, děkujeme vesmíre!❤️
[sgdg path="Letní X-Challenge 2022 (File responses)/Výzvy/team_62_2_ABaOnuch6-Lh28h3L2gOXbxdq10EC5FhazTWjZcnkjhx7Qi-BondIu8ym9b4JrGX5SqhVeo"]