NÁVOD JAK (NE)ZDOLAT KJERAGBOLTEN

Budete potřebovat:
Jednoho geniálnějšího turistu než druhého (narážka na norský vtip viz níže),
dva opravdu težké batohy,
vaše jediné teplé oblečení,
bouřku
a alespoň jednu promokavou pláštěnku.

Popis postupu:
Přijeďte později odpoledne a za bouřky k výchozímu bodu. Kupte si váš nejdražší muffin v životě pro nabraní minima sil. Vystavte se kontaktu s hlídačem tamějšího parkoviště, který vás zastaví se slovy: nechystáte se teď na Kjeragbolten, že ne? Potom si vyslechněte pár vtípků na váš účet. Možná vás překvapí, jak moc geniálním turistou jste, že se chystáte za bouřky do hor. Po předložení statistiky počtu úmrtí v norských horách a zesměšnění vaší obuvi, se kterou se chystáte horu zdolat, zvážíte radu počkat tři hodiny na konec bouřky a během vyšlapu v horách přenocovat, protože to přeci dnes uz nemůžete stihnout.
V nedalekém přístřešku si pri čekaní si ideálně nechte zmoknout batohy a zkraťte si chvíli kupříkladu prohlížením kalendáře s nahými ženami.
Počkejte, až se nad vámi slituje mladší, ale o to méně zkušený hlídač, dovolí vám vyrazit do hor o hodinu dříve a nabídne vám schovat si batohy za jejich budku. Když jste získali hodinu navíc, vyhecujte se ke zvládnutí celé túry bez přespaní. Odložte si tedy batohy do největšího důlku, který najdete, aby případná voda při dešti stékala přímo k nim. Důmyslně je shora přikryjte plachtou s domněnkou, že jste situaci bravurně zvládli.

Vyrazte do hor!

V tuto chvíli si můžete užít, že jste v horách absolutně sami. Nepřehánějte to s entusiasmem, když vyjdete první kopec. Další dva takové vás totiž ještě čekají.
Když se dostanete ke kamenu, rozhodně nikam nespěchejte. Čůrání z 1100m je přeci jen jednou za život. Hlavně si dejte na čas, abyste ke konci cesty stihli takový déšť, že se budete cítit jako v tobogánu. Potom co promoknete přes vaší promokavou pláštěnku, sundejte si k tomu kapuci, protože už je to přeci stejně jedno. Doporučujeme alespoň jedno uklouznutí a několik nápadů na zkrácení cesty přes bláto.
Po zdolání túry si pogratulujte, že jste si na sebe vzali vaše veškeré teplé oblečení a tudíž vám už nezbývá žádné suché. Popadněte své dokonale promočené batohy a běžte se zeptat Španělů, kteří si zrovna převlíkají trenky, jestli vás odvezou v kufru auta dolů z hor, aby vám nebyla v noci zima, která vám stejně bude.
Pokud dodržíte vše výše, odměnou za vaše utrpení vám budou krásné výhledy a nezapomenutelný zážitek. Hodně štěstí!

norský vtip: Kdo je v Norsku největší genius? Turista.
[sgdg path="Letní X-Challenge 2022 (File responses)/Výzvy/team_55_2_ABaOnufau27CQsNiZZpb5opA1vqjxnSLTdGqJ_cZAbQMeLvjoulMsDc3nv_xjWAN67EN8S4"]