Pravidla akce Koruna Česka 2022

 1. Buď fér
  Věř ostatním a sám jednej tak, aby se dalo věřit tobě. Hlavním cílem a největší odměnou je cesta a zážitek jako takový. Zpětné hodnocení ber jenom jako vodítko a příležitost k vzájemné inspiraci.
 2. Na vlastní triko
  Možnost získat Korunu Česka trvá v 90 dnech od 1. 12. 2022 do 28. 2. 2023. Po celou dobu jednáš na vlastní nebezpečí. Registrací se zavazuješ k tomu, že budeš dodržovat pravidla, obchodní podmínky a hlavně etický kodex a budeš jednat tak, abys neohrožoval sebe ani ostatní. Máš plnou svobodu a tedy plnou zodpovědnost za svoje jednání.
  Tvým cílem jsou náročné samostatné horské výstupy v podzimně – zimním období. Podle toho se pečlivě připrav fyzicky i psychicky, za žádných okolností nepodceňuj předpověď počasí, vezmi si odpovídající vybavení a nezlob 😉
 3. 4 kilometry výšlapu a 500 výškových metrů
  Všichni víme, že vrchol je jenom třešničkou na dortu. Krása hor i pocit hrdosti ze zdolání se ukážou až při delším pobytu v syrové přírodě a v kontextu celé plánované túry. Proto doporučujeme každý vrchol spojit s přechodem pohoří, nebo alespoň delším výletem po okolí.
  Pro plantážníky, kteří by se až pod kopec chtěli dovézt autem, je minimum pro uznání každého zdolaného vrcholu 4 km chůze a 500 nastoupaných výškových metrů. To platí i pro rodiny s dětmi, které nemůžou jinak. Nejjednodušším nástrojem ověření je plánování pěší trasy na mapy.cz se zobrazením výškového profilu.
 4. Je Sněžka víc než Luční?
  Na Sněžce, Pradědu nebo na Lysé už jsi dost možná byl. Možná bys rád objevoval vrcholy, které neznáš z fotek, a udělal si svoji vlastní výzvu. Takového přístupu si ceníme a pokud zachováš předchozí pravidlo „4 km + 500 m”, místo nejvyšších vrcholů si můžeš u klidně u všech pohoří za svůj cíl vybrat druhé nejvyšší přístupné vrcholy nebo jiná nejvyšší přístupná místa. Například v Krkonoších je to Modré sedlo. V Rychlebských horách se za nejvyšší bod počítá průchod hřebenovkou, která vrchol Smrku kvůli ochraně přírody míjí cca 70m oklikou o 2 výškové metry níže.
 5. Nemusíš nic. Stačí dojít do cíle.
  Akci si užij naplno svým vlastním tempem. Všechny výzvy jsou volitelné včetně samotného principu výzvy. Pokud se ti z nějakého důvodu nepovede dobýt všechny vrcholy, věz, že bude možnost jindy. Pro získání Koruny Česka je tedy tvým cílem vyjít 7 vrcholů nejvyšších pohoří Česka do 90 dní v souladu s pravidly a morálními hodnotami Koruny Česka.
  Abychom měli průběžně přehled a mohli tvoji korunovaci uznat, sdílej své fotky z dobytých vrcholů na Instagramu s hashtagem #korunaceska a po splnění všech vrcholů nám potvrď, že jsi to zvládl a jsi v pořádku zpět. Pokud Instagram nemáš, můžeš fotky poslat na mail info@x-challenge.cz.
 6. Zapoj srdce, ale i hlavu
  Chceme tě přibrat do party a postavit se za tebe, kdykoli bude třeba. Proto ale pomoz ty nám tím, že budeš vystupovat reprezentativně. Místo odhazování odpadků jich raději pytel nasbírej. Do hor nikdy nechoď bez pokory a obezřetnosti. Připrav se fyzicky, se správným vybavením a dávej pozor na předpovědi počasí. Pečuj o přírodu pro budoucí generace a dodržuj všechna zákonná opatření ochraňující přírodu i tebe.
 7. Lepší punk než auto
  Způsob dopravy pod hory je na tobě a v rámci pravidel není omezen kromě zachování pravidla „4 km + 500 m”. Za organizátory ale vřele doporučujeme udělat si dobrodružství i ze samotné cesty. Dovézt se autem pod vrchol sice sami nedoporučujeme, ale nijak ti to rozmlouvat nebudeme zvlášť pokud výzvu plníš třeba s rodinou.
 8. Volitelné výzvy
  Celou akci okoření výzvy jako „dej si noční pochod”, „zažij východ slunce na vrcholu“ nebo „nech se najmout jako šerpa”. Ber to jako cestu k nezapomenutelným zážitkům, ke kterým by ses jinak dost možná neodhodlal. Je vždy na tobě, do kterých výzev se pustíš, ale doporučujeme do toho jít naplno a s otevřenou myslí. Nezapomeň ale na ideál zanechat za sebou svět lepší než jak jsme ho našli. Proto všechny výzvy, které se rozhodneš plnit, zvládni v rámci zákonů, vyhlášek a hlavně svého nejlepšího morálního přesvědčení.
 9. Poděl se o cestu se světem!
  Během výzvy Koruna Česka i po ní se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet i na jakýchkoliv dalších sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z výzvy, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X-Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo jiné nevhodné bláboly, které by mohly dobré jméno X-Challenge poškodit. Než se do sdílení pustíš, raději si prosím ještě jednou projdi morální kodex. Registrací do výzvy prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X-Challenge ani partnerů. Díky, hombre.
 10. Tvůj příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.
  Přihlášením do výzvy nám dáváš souhlas nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro tvou slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíš se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. Pokud nám materiály pošleš jen mailem, můžeš případně připsat, že si jejich sdílení nepřeješ – hlavně pokud tě o to požádají jiní lidé na záznamu. Jejich přání prosím bezpodmínečně dodržuj i na svých sítích.
 11. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, mají oficiální partneři přednost
  X-Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud dostaneš nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, jedině dobře pro tebe. Vaše spolupráce ale nesmí jít na úkor stávajících oficiálních partnerů výzvy (např. konkurencí)
 12. Vítězem je pro nás každý účastník!
  I když Koruna Česka není soutěž, vítězem je pro nás každý, kdo si dal závazek, překonal nepohodlí a dostal ze sebe maximum. To všechno samozřejmě v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržování pravidel a našeho morálního kodexu. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás.
REGISTROVAT NA KORUNU ČESKA