Pravidla letní akce X‑Challenge 2020

 1. Buď fér

  Věř ostatním a chovej se tak, aby se ti dalo věřit.
 2. 2 lidi v týmu

  Každý tým se skládá ze 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Checkpointy a výzvy zpřístupníme, jakmile budete mít oba zaplacený účastnický poplatek.
 3. Checkpointy s výzvou

  Checkpointy jsou neoddělitelně spjaté s přidruženou výzvou. Mají různou bodovou hodnotu podle toho, jak těžké je se na ně dostat, jak jsou daleko od ČR a jak těžká je výzva. 3 dny před akcí (2. 8. 2020, 12:00) odtajníme checkpointy v aplikaci X‑Challenge. Využij toho, že máš k mání celou Evropu a výzvy plň v zahraničí. V ČR můžeš za celou dobu splnit maximálně 3 výzvy, z toho nejvíce 2 denně. Samozřejmě kromě denních výzev, pokud v jejich znění není uvedeno jinak a kromě těch, které jsou na checkpointech.
 4. Nemusíš nic. Stačí dojet do cíle.

  Akci si užij naplno svým vlastním tempem, jedinou povinností pro vyhodnocení z naší strany je dojet do 15. 8. 18:00 do cíle v místě, které včas upřesníme. Pokud nedorazíš, tvůj tým je diskvalifikován ze závěrečného vyhlašování, ale své získané body v aplikaci uvidíš. Setkání se všemi ostatními skvělými lidmi, kteří se X‑Challenge účastnili, a možnost vzájemně sdílet zážitky si ale přece nechceš nechat ujít. ;) Fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00, počítáme ale s tím, že se účastníci sjíždí postupně.
 5. Maximálně 2500 Kč na osobu

  Na začátku akce si bereš 2500 Kč na osobu z vlastních zdrojů. Je potřeba mít částku v korunách českých, aby to bylo fér pro všechny. Směnu peněz ber jako jednu z prvních výzev. Když utratíte budget celého týmu (5000 Kč), je to pro vás konec akce. Peníze si můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.) a utratit je.
  Jako přivýdělek se nepočítají peníze z pasivního příjmu, z podnikání nebo zaměstnání včetně on-line práce apod. Stejně tak ne ze směny věcí, které sis vzal na startu.
 6. Jídlo na 1 den

  Na začátku akce máš s sebou jídlo maximálně na 1 den. Od poledne druhého dne akce už jíš jenom jídlo, které si obstaráš. Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Tenhle jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V X‑Challenge se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy.
  Závislost na inzulínu a lécích ti s přimhouřením oka odpustíme.
 7. Reporty v appce X‑Challenge

  Během akce zapisuješ do mobilní appky projeté checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty (kudy a jak jste jeli, kde jste přespávali, jídelníček a kompletní rozpočet). Ke každé položce vedeš fotodokumentaci. Jedině tak víme, že jsi skutečně výzvy splnil a na checkpointech byl. Reporty z X‑Challenge dáváš do appky co nejčastěji, minimálně ale za první 4 dny akce do 9. 8. 23:59 a zbytek do 15. 8. 11:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Drž se cti a fair play!
 8. Denní výzvy

  Každý den akce do 8:00 dostaneš přes aplikaci denní výzvu. Její splnění můžeš zadat do dalšího dne v 10:00, později už to není možné. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš 3 dny před akcí v appce X‑Challenge.
 9. Vyhlášení proběhne 15. srpna 2020 v 19:00

  Čeká nás skvělá párty a určitě se budeš chtít podělit o zážitky! Místo včas upřesníme na FB X‑Challenge a v appce. Nezapomeň, že fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00.
 10. Věci domluvené dopředu neplatí

  Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. To se nesmí. Co ale můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. A taky nezapomeň, že víme všechno. Hlavně si to koukej užít!
 11. Bodové ohodnocení výzev a checkpointů je předem definované organizátory X‑Challenge. V hodnocení ale nehraje hlavní roli.

  Sami těžko vyhodnotíme, jak moc jste se překonali a jak náročná pro tebe výzva byla. Proto sice výzvy i checkpointy mají body, sám pro sebe i pro nás ale vždy do poznámky zaznamenej, jak těžký pro tebe úkol byl. POZOR – splněné výzvy budeme náhodně kontrolovat a když si všude napíšeš nejvyšší náročnost, budeme chtít slyšet podrobné vysvětlení. Zároveň si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech. Vždycky stavíme férovost na první místo, to slibujeme.
 12. Poděl se o cestu se světem!

  Během závodu i po akci se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet na jakýchkoliv sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z akce, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením. Nezapomeň ale, že X‑Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo další skutečnosti, které by mohly dobré jméno akce poškodit. Registrací v X‑Challenge prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X‑Challenge ani partnerů. Díky, hombre.
 13. Váš příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě.

  Přihlášením do akce nám dáváte pravomoc nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro vaši slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíte se bát, ty nejošklivější fotky mažeme. V aplikaci X‑Challenge máte zároveň možnost u vkládaných fotek nebo videa označit, že si jejich sdílení nepřejete – hlavně pokud vás o to požádají jiní lidé na záznamu, jejich přání prosím bezpodmínečně dodržujte.
 14. Pokud tě někdo bude chtít podpořit, chceme o tom vědět

  X‑Challenge spolupracuje s partnery, kteří vás všechny podpoří na cestě. Každá spolupráce má ale nějaké podmínky, kterými se musíme řídit, aby byly všechny strany spokojené. Pokud tvůj tým dostane nabídku na podporu spřátelenou firmou nebo značkou, potřebujeme o tom vědět. Ověříme, jestli by taková spolupráce neměla problém s podmínkami našich stávajících partnerů a my tak o spolupráci s nimi nepřišli. To by se nelíbilo nikomu.
 15. Vítězem je pro nás každý účastník!

  Vítězem je pro nás každý účastník, který se snažil během celé akce ze sebe dostat maximum, řídil se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a dodržoval náš morální kodex. Vám, přátelé, ale vděčíme i za to, že svou účastí inspirujete celý svět okolo vás. Kromě zážitků a slávy, kterou si s sebou ponesete po celý život, od nás a našich partnerů dostanete dary na památku, kterými se budete moct pyšnit jen vy.

TOP10 – speciální pravidla pro 10 vybraných týmů

 1. Jste ambasadoři X‑Challenge!

  Svým sebepřekonáním budete inspirovat nejvíc lidí. Posíláte každodenní reporty, fotky a videa a získáváte navíc body ze speciálních disciplín (divácké body apod.). Jste ze všech účastníků nejvíce sdíleni na našich sítích a inspirujete tisíce sledujících. Za odměnu od nás dostáváte největší péči a pozornost.
 2. Registrace TOP10 probíhá do 10. 6. 2020 23:59.

  Součástí registrace je profilové video a fotka, která přesvědčí svět, že na to máte a patříte mezi nás.
 3. 20 týmů a X‑Weekend

  20 týmů, které podle videí vybereme, s námi stráví X‑Weekend 26. až 28. 6. 2020, kde si proklepneme vaši odvahu a touhu po dobrodružství, kreativitu v plnění výzev, fotografické, komunikační a sebeprezentační dovednosti a pomůžeme vám se v nich zdokonalit. Nakonec vybereme 10 nejlepších týmů, které budou mít tu čest, ale i velkou zodpovědnost, jet v kategorii TOP10. Zbytek si akci užije i tak, jen o nich nebudeme tolik psát. Účast obou členů týmu na X‑Weekendu je podmínkou účasti v kategorii TOP10. Neboj, není to žádný nutný zlo. Naopak si to skvěle užiješ a s předstihem poznáš ostatní Challengery. Místo včas upřesníme.
 4. Denní report

  Každý den akce do 10:00 vyplníte denní report za předchozí den pomocí appky X‑Challenge. Pokud vyplníte report pozdě nebo vůbec, přijdete o body. Pozor na to! Za to vám nic nebrání nám posílat skvělý videa pro fanoušky ke zveřejnění kdykoliv během dne.
 5. Obsah denního reportu

  Denní report obsahuje soupis průběhu cesty s checkpointy, způsob dopravy, místo posledního přespání, jídelníček, útratu a výdělky. Ke každé položce vedete foto- nebo videodokumentaci.
 6. Poslední denní report

  Poslední denní report pošlete 15. 8. 2020 do 13:59. Pozdější mají smolíka.

Slovníček pojmů
bez čeho se neobejdeš

Letní X‑Challenge

10denní letní akce, během které týmy navštěvují checkpointy rozeseté po celé Evropě a plní výzvy.

X‑Challenger

Účastník X‑Challenge, který challenguje svoje hranice.

TOP10

Účastník X‑Challenge, který se dobrovolně rozhodl akci nejen prožít, ale i stát se jejím ambasadorem. Vystupuje veřejně ve jménu akce v médiích i na sociálních sítích. Při registraci zvolil možnost TOP10 a byl po X-Weekendu a podle dalších kritériích z pravidel se svým parťákem vybrán mezi TOP10 týmů.

X‑Weekend

Společný víkend pro 20 týmů registrovaných do kategorie TOP10, které vybereme podle registračních videí. Organizátoři zde vybírají nejschopnějších 10 týmů, proto je účast na akci nezbytnou podmínkou pro všechny, kdo se chtějí stát ambasadory akce v TOP10. A je to boží záležitost, kam se chceš dostat!