Letní X‑Challenge 2020 FAQ

Organizační

 1. Jak se mám přihlásit na akci

  Přihlašování probíhá pouze na webu x‑challenge.cz. Přihlašování přes e‑mail či sociální sítě není platné. Každý se přitom registruje sám za sebe, týmy (krom TOP10) párujeme až těsně před akcí.
 2. Do kdy se můžu přihlásit?

  Pokud se chceš dostat do TOP10, deadline je 10. 6. 2020 v 23:59. Pro všechny ostatní je deadline 24. 7. v 23:59.

  Více o TOP10 se dočteš v pravidlech, nebo níž tady v FAQ.
 3. Kdy a jak nám propojíte týmy?

  Kvůli častým změnám týmy propojujeme až těsně před akcí. Mimo přihlášek do TOP10 ne dřív, než 15. 7. Jakmile bude párování týmu otevřené, dostaneš upozornění instrukce v appce, mailem i ve FB skupině.
 4. Chci do TOP10, co budu potřebovat?

  Týmovou fotku a video (o maximální délce 60s a ani o vteřinu delší), kde nás i diváky přesvědčíte, že právě vy byste měli být v TOP10. Kam nahrát video se včas dozvíš z notifikace v appce, informačního emailu a účastnické skupiny na Facebooku.
 5. Kolik lidí může být v týmu?

  Týmy jsou složené vždy ze dvou lidí.
 6. V jakém složení mohou být týmy?

  Dvě holky, dva kluci nebo holka s klukem. Vše má své pro i proti. Je to na vás. Zároveň samozřejmě nediskriminujeme ani genderově neurčené jedince, nerozhodnuté či jednorožce.
 7. Kolik stojí registrace?

  Cena se mění podle doby přihlášení. Čím dřív se přihlásíš, tím levněji tě to vyjde. Aktuální cenu vždy najdeš na webu X‑Challenge. Uvedená cena je vždy za jednoho člena týmu, registraci platí každý za sebe.
 8. Od kdy se považuje tým za registrovaný?

  Po obdržení platby od OBOU členů týmu. Účty vám spojíme až těsně před akcí. Dáme včas vědět jak. Do té doby si vymyslete reprezentativní jméno :‑)
 9. Jak mám zaplatit?

  Běž na web Letní X‑Challenge 2020, klikni na Chci se účastnit a po vyplnění tvých údajů budeš přesměrován na platební bránu. Můžeš platit kartou i převodem. Po úspěšném zaplacení ti přijde potvrzovací e‑mail a faktura.
 10. Co když mi nepřišlo žádné potvrzení za platbu?

  Koukni se prosím do složek Hromadné nebo Promotions, případně i do spamu. Hlavně si zkontroluj, na jaký e‑mail se koukáš. Opravdu je to ten, pod kterým ses registroval? Pokud mail stále nemůžeš najít, napiš nám, prosím.

  To, že máš registraci úspěšně zaplacenou, si můžeš ověřit i v sekci Profil na webu. V appce X‑Challenge potvrzení zatím nenajdeš, appka se do módu akce přepíná až 3 dny před zahájením. Tak se neděs. Pokud ti přišel mail a vidíš potvrzení na webu, je vše v pořádku :-)
 11. Co když chci zrušit registraci?

  Napiš nám na info@x‑challenge.cz. Čím kratší dobu před akcí registraci zrušíš, tím menší část peněz dostaneš podle obchodních podmínek zpět.

  Registraci ale můžeš „přeprodat” někomu jinému, změnu jména u registrace zvládneme udělat bez problémů. Jen budeme potřebovat znát e‑mail, kterým ses do appky X‑Challenge registroval ty, i e‑mail z appky u nového zájemce.
 12. Kdy se dozvím výzvy a checkpointy?

  3 dny před akcí (2. 8. 2020, 12:00) odtajníme checkpointy v aplikaci X‑Challenge. Každý registrovaný dostane na e‑mail i verzi v Google Maps, aby se ti lépe plánovalo.
 13. Kdy se dozvím o denních výzvách?

  Každý den do 8:00 dostaneš přes aplikaci denní výzvu. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš 3 dny před akcí v appce X‑Challenge.
 14. Musím splnit všechny výzvy a checkpointy?

  Nemusíš nic, jen se dostavit do cíle. Akci si užij naplno svým vlastním tempem (kolik výzev i checkpointů stihneš je čistě na tobě), jedinou povinností pro vyhodnocení z naší strany je dojet do 15. 8. 18:00 do cíle v místě, které včas upřesníme.
 15. Odkud se bude startovat?

  Pokud jsi v TOP10, startuješ povinně z konkrétního místa v ČR, o kterém se včas dozvíš. Pokud nejsi v TOP10, můžeš přijít startovat společně s ostatními, ale i vyrazit z libovolného místa v ČR. Je to na tobě.
 16. Do kdy se musím vrátit?

  Doraz 15. 8. nejpozději do 18:00 do cíle v místě, které včas upřesníme. Dorazit do cíle je povinné, jinak tě nemůžeme zahrnout do vyhodnocení. Účast na navazujícím fesťáku povinná není, ale přece si ho nechceš nechat ujít! ;)
 17. Co je fesťák a musím se ho zúčastnit?

  Na fesťáku se setkáš se všemi ostatními skvělými lidmi, kteří se Letní X‑Challenge účastnili, a dostaneš tak možnost vzájemně sdílet zážitky. Na fesťáku tě čeká doprovodný hudební program, drobné občerstvení a spousta zábavy a fajn lidí. Fesťák v cíli oficiálně začíná už ve 14:00, počítáme ale s tím, že se účastníci sjíždí postupně. Přijedou i někteří účastníci z minulých ročníků a dalších akcí X‑Challenge.
 18. Co když nedorazím do cíle?

  Svůj počet bodů uvidíš v aplikaci, ale tvůj tým bude diskvalifikován z konečného pořadí týmů.
 19. Kolik si můžu vzít peněz?

  Na začátku akce si bereš 2500 Kč na osobu z vlastních zdrojů. Když utratíte budget celého týmu (5000 Kč), je to pro vás konec akce.
 20. Jak si můžu vydělat peníze?

  Peníze si můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.) a utratit je. Jako přivýdělek se nepočítají peníze z pasivního příjmu, z podnikání nebo zaměstnání včetně on‑line práce apod. Stejně tak ne ze směny věcí, které sis vzal na startu.
 21. Jak mám dokumentovat, co jsem utratil/a?

  Foť si jakékoliv lístky na veřejnou dopravu, účtenky či jiné důkazy o útratě. Fotky přilož k reportu v appce. Kdybys ale náhodou na nějaké účty zapomněl, nic se neděje. Budeme ti věřit. Hlavně si hlídej celkový rozpočet ;‑)
 22. Do kdy mám posílat reporty?

  TOP10 reportuje každý den nejpozději do 10:00 (za předchozí den). Všichni ostatní dávají reporty do appky co nejčastěji, minimálně ale za první 4 dny akce do 9. 8. 23:59 a zbytek do 15. 8. 11:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Drž se cti a fair play!
 23. Jak budeme hodnocení?

  Při X‑Challenge může nastat vážně cokoliv, sebepřekonání je navíc dost subjektivní věc. Proto na vyhodnocení některých výjimečných situací zatím neexistují pravidla. A proto také vyhodnocujeme a vyhlašujeme i další kategorie než jen bodové vítěze.

  Přijmi za své, že jako organizátoři si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech (třeba polovičaté bodové ohodnocení za polovičaté splnění výzvy apod.).

  Vždycky stavíme férovost na první místo, to slibujeme.
 24. Můžeme sdílet své zážitky se světem?

  Jasně! Během Letní X‑Challenge i po akci se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet na jakýchkoliv sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Používáme hashtag #xchallengecz.

  Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z akce, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením nebo doporučením vhodných prostorů.

  Nezapomeň ale, že X‑Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo další skutečnosti, které by mohly dobré jméno akce poškodit. Registrací v X‑Challenge prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X‑Challenge ani partnerů. Díky, hombre.

Kategorie účastníků

 1. Jaký je rozdíl mezi TOP10 a ostatními týmy?

  Každý člen z týmů v TOP10 je ambasadorem akce, bude ji reprezentovat navenek. Bude nejvíc vidět a sdílet své zážitky online s kýmkoliv, kdo akci sleduje. Za odměnu má od nás před startem i v průběhu akce největší podporu.

  Loni jsme například pro TOP10 zdarma pořádali celodenní workshop o natáčení videa, už na přípravném X‑Weekendu jsme dělali workshopy ke správě sociálních sítí a o focení.

  Všechny ostatní týmy si užívají akci naplno a své zážitky můžou sdílet dle své libosti.
 2. Kdo se může přihlásit jako X‑Challenger?

  Kdokoliv starší 18 let, kdo si přeje reprezentovat akci navenek a je si vědom, že se s tím pojí určité povinnosti a zodpovědnost.
 3. Jaké povinnosti bude mít X‑Challenger?

  - Bude ambasadorem akce a bude jednat zodpovědně tak, aby ji dobře reprezentoval.
  - Posílá reporty denně, a to vždy ráno do 10:00 za předešlý den.
  - Bude zodpovědný za tvorbu obsahu na sociálních sítích svého týmu, který dobře reprezentuje akci.
  - Bude zodpodpovědný za Takeover na instagramovém účtu X‑Challenge. Co to je? Na jeden den dostanete přístup na náš instáč a vezmete diváky s vámi na cestu. Budete vytvářet libovolný počet Stories a postnete jednu fotku s příběhem o vás a vaší cestě. Neboj, vše ti vysvětlíme a ukážeme co a jak na X‑Weekendu.
 4. Co se stane, pokud se přihlásím do TOP10 a nevyberete mě?

  Vůbec nic, pořád pojedeš mezi ostatními týmy a akci si naplno užiješ!

X-Weekend

 1. Co je X‑Weekend?

  Akce, kde vybereme týmy do TOP10. Proběhne 26. až 28. 6. 2020.

  Proklepneme si na ní vaši odvahu a touhu po dobrodružství, kreativitu v plnění výzev, fotografické, komunikační a sebeprezentační dovednosti a pomůžeme vám se v nich zdokonalit.

  Účast obou členů týmu na X‑Weekendu je podmínkou účasti v kategorii TOP10. Neboj, není to žádný nutný zlo. Naopak si to skvěle užiješ a s předstihem poznáš ostatní Challengery. Místo včas upřesníme.
 2. Kdo na X‑Weekend pojede?

  0 týmů, které vybereme podle přihlašovacích videí. Zároveň vybereme i 5 týmů náhradníků, kteří dostanou šanci jet v případě, že někdo z vybrané dvacítky vypadne.
 3. Kdy se dozvím, jestli jedu na Weekendovku?

  Dáme ti vědět nejpozději 21. 6. Buď tedy připraven hned následující víkend vyrazit na X‑Weekend.
 4. Jak vyberete TOP10?

  Budeme vybírat podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí takové lidi, o kterých si budeme myslet, že nejlépe reprezentují hodnoty, které chceme prostřednictvím X‑Challenge šířit.

  Budeme koukat i na schopnost sdílet své zážitky, schopnost spolupracovat i s ostatními týmy
 5. Co se bude dít na X‑Weekendu?

  Program je supertajný. Týmy ale čeká nabitý program, který prověří nejen jejich schopnosti a dovednosti, ale i jejich osobnosti a mindset. Zároveň na ně čekají workshopy, které jim pomohou s tvorbou obsahu. A kromě toho, spoustu zábavy a poznání fajn lidí, kteří jsou naladění na stejnou notu.
 6. Co když nemůžu jet na X‑Weekend?

  Je nám líto, ale X‑Weekend je povinný pro OBA členy týmu. Pokud se jeden z vás nemůže zúčastnit, tak se bohužel nekvalifikujete mezi týmy, ze kterých budeme vybírat TOP10. Akci si ale můžete naplno užít i bez toho. :)

Aplikace X-Challenge

 1. Kde získám aplikaci?

  V Apple Store nebo na Google Play podle toho, co máš za telefon. Pro Windows aplikace není a pro účast je potřeba si sehnat takový telefon, na kterém fungovat bude.
 2. Můžu aplikaci používat už před akcí?

  Samozřejmě! V appce najdeš inspiraci na drobné výzvy, které můžeš plnit i během pracovního dne. A k tomu checkpointy na super místech po ČR a okolí. Jejich plnění sice nezhrnujeme do bodového hodnocení Letní X‑Challenge, při výběru TOP10 i vyhodnocování dalších kategorií ale na aktivitu v appce i mimo akci koukáme hodně.
 3. S jakými telefony je aplikace kompatibilní?

  U iOS verze 10 a vyšší a u Androidu verze 5 a vyšší.
 4. Co když aplikace na mém telefonu nefunguje?

  Pro účast v Letní X‑Challenge budete potřebovat minimálně jeden telefon v týmu, na kterém aplikace funguje. Víš to dostatečně dopředu na to, aby sis telefon do doby akce pořídil/půjčil.

Praktické

 1. Co budu jíst?

  Jídlo si s sebou smíš vzít na prvních 24 hodin, během kterých ho musíš sníst. Dál si ho musíš obstarat vlastními silami. Můžeš buď utratit své peníze, můžeš nabídnout pomoc výměnou za jídlo nebo využij volně rostoucího ovoce či zeleniny. Jen pozor, ať ho nekradeš z polí, které někomu patří, ale bereš jen z veřejného prostranství, kde si berou i místní. Jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti jako kafe, cigarety a alkohol.
 2. Co když beru léky? Na ty se taky váže limit 24 hodin?

  Všechny lékařem předepsané léky si s sebou samozřejmě vem a užívej je dle doporučení.
 3. Co si zabalit? Kde budu spát? Jak se dorozumím?

  Odpovědi na tyhle otázky a spoustu dalších praktických tipů budeme postupně přidávat na blog. Tak ho nezapomeň sledovat :‑)

Chybí ti tu nějaká odpověď? Dej nám vědět na info@x-challenge.cz