X‑Challenge Objev Česko 2020 FAQ

Organizační

 1. Jak se mám přihlásit na akci

  Přihlašování probíhá pouze na webu x‑challenge.cz. Přihlašování přes e‑mail či sociální sítě není platné. Každý se přitom registruje sám za sebe, týmy párujeme až těsně před akcí.
 2. Do kdy se můžu přihlásit?

  Přihlašování končí 31. 7. v 23:59.
 3. Je to soutěž, nebo závod?

  Je to výzva s prvky obojího, ale závod, ani soutěž jako taková, to není. Cílem není vyhrát nad ostatními, ale nad sebou. Jde o to užít si to nejlíp, jak dovedeš a zanechat za sebou svět o kousek hezčí. Určitě ale využij svojí soutěživosti a společného hodnocení, aby ses oproti lážo plážo dovolené překonal, posunul hranice, a aby ses mohl inspirovat a hecovat s ostatními.
 4. Kde se dočtu kompletní pravidla?

  Přehledně sepsaná pravidla X‑Challenge Objev Česko najdeš na webu.
 5. Kolik lidí může být v týmu?

  Jeden, 2, nebo 3. Volba je čistě na tobě. Sám budeš mít největší prostor dostat se blíž k sobě a srovnat si myšlenky. Ve více lidech to asi zase bude větší sranda :-)
 6. Mohu vyrazit se psem?

  Samozřejmě! A pokud máš velkého psa, můžeš mu případně žrádlo v průběhu i koupit, ať nemusíš tahat spoustu kilo granulí. Vyrazit klidně můžete 3 + pes. I když ve všech ostatních ohledech bereme čtyřnohé miláčky jako plnohodnotné členy týmu!
 7. Kdy a jak nám propojíte týmy?

  Kvůli častým změnám týmy propojujeme až těsně před akcí. Jakmile bude párování týmu otevřené, dostaneš upozornění na instrukce v appce, mailem i ve FB skupině.
 8. Od kdy se považuje tým za registrovaný?

  Po obdržení platby od VŠECH členů týmu. Účty vám spojíme až těsně před akcí. Dáme včas vědět jak. Do té doby si vymyslete reprezentativní jméno :-)
 9. Kolik stojí registrace?

  Cena se mění podle doby přihlášení. Čím dřív se přihlásíš, tím levněji tě to vyjde. Aktuální cenu vždy najdeš na webu X‑Challenge. Uvedená cena je vždy za jednoho člena týmu, registraci platí každý za sebe.
 10. Jak mám zaplatit?

  Běž na web X‑Challenge, klikni na Chci se účastnit a po vyplnění tvých údajů budeš přesměrován na platební bránu. Můžeš platit kartou i převodem. Po úspěšném zaplacení ti přijde potvrzovací e‑mail a faktura.
 11. Co když mi nepřišlo žádné potvrzení za platbu?

  Koukni se prosím do složek Hromadné nebo Promotions, případně i do spamu. Hlavně si zkontroluj, na jaký e‑mail se koukáš. Opravdu je to ten, pod kterým ses registroval? Pokud mail stále nemůžeš najít, napiš nám, prosím.

  To, že máš registraci úspěšně zaplacenou, si můžeš ověřit i v sekci Profil na webu. V appce X‑Challenge potvrzení zatím nenajdeš, appka se do módu akce přepíná až 3 dny před zahájením. Tak se neděs. Pokud ti přišel mail a vidíš potvrzení na webu, je vše v pořádku :-)
 12. Co když chci zrušit registraci?

  Napiš nám na info@x‑challenge.cz. Čím kratší dobu před akcí registraci zrušíš, tím menší část peněz dostaneš podle obchodních podmínek zpět.

  Registraci ale můžeš „přeprodat” někomu jinému, změnu jména u registrace zvládneme udělat bez problémů. Jen budeme potřebovat znát e‑mail, kterým ses do appky X‑Challenge registroval ty, i e‑mail z appky u nového zájemce.
 13. Kdy se dozvím výzvy a checkpointy?

  3 dny před akcí (6. 8. 2020, 12:00) odtajníme checkpointy v aplikaci X‑Challenge. Každý registrovaný dostane na e‑mail i verzi v Google Maps, aby se ti lépe plánovalo.
 14. Kdy se dozvím o denních výzvách?

  Každý den do 8:00 dostaneš přes aplikaci denní výzvu. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš 3 dny před akcí v appce X‑Challenge.
 15. Musím splnit všechny výzvy a checkpointy?

  Všechno, co plníš, je volitelné. Jediné podmínky pro zařazení do hodnocení je ujít alespoň 100 km, splnit aspoň 2 checkpointy a stihnout včas dojít do cíle. Rozvrhni si tempo i nasazení podle svých schopností a užij si to podle sebe (které výzvy a checkpointy si zvolíš a kolik jich nakonec zvládneš je čistě na tobě).
 16. Odkud se bude startovat?

  Startovat můžeš odkudkoli v ČR. Pravděpodobně uděláme i společný start v Praze, účast na něm je ale čistě dobrovolná. Jen tu možná dostaneš pár pozorností od našich partnerů a poznáš ostatní účastníky.
 17. Do kdy se musím vrátit?

  Abychom tě mohli vyhodnotit, doraz 15. 8. 2020 do 18:00 na místo nedaleko Borové u Poličky, které přihlášeným účastníkům včas upřesníme. K přiblížení můžeš bez problémů využít vlak, autobus nebo stop.
 18. Co když nedorazím do cíle?

  Nic se nestane. Vítěze vyhlásíme i v rámci online streamu a odměny případně zašleme jednomu z oceněného týmu poštou.
 19. Co když nemůžu vyrazit na celou dobu? Mohu startovat později?

  Přijdeš sice o část zážitku, ale samozřejmě chápeme, že ne každý si může vzít tolik volna v průběhu roku. Takže není problém. 100 km reálně většina lidí pohodově zvládne za 4 dny. A kdybys to nestíhal, nemůžeme tě sice vyhodnotit, ale skvělé zážitky si odneseš tak jako tak.
 20. Kolik si můžu vzít peněz?

  V rámci pravidel i smyslu akce je poradit si jen s tím, co sis sbalil na cestu. Pokud tě ale někdo pozve (na jídlo, k přespání,...), neboj se projevit vděk a na oplátku ho například pozvat na zmrzku. Další povolené využití peněz je na dopravu. I tam ale doporučujeme nechat peněženku v kapse, zvednout palec a stopovat. Pro ucelení zážitku proto doporučujeme vyrazit jen s rezervou v hotovosti v řádu stovek korun.
 21. Jak budeme hodnocení?

  Hodnocení probíhá na základě plnění checkpointů a výzev i na tvém celkovém přístupu. X‑Challenge Objev Česko nemá jediného vítěze, počet bodů je jenom jedním z hodnotících prvků. Stejně tak důležitá je kreativita, vtip, sebepřekonání, schopnost zanechávat za sebou dobro, neziště pomoct, zápal pro věc, inspirovat ostatní a jít příkladem. Tyhle vlastnosti jsou zároveň dalšími kategoriemi, které v závěru vyhlašujeme a oceňujeme.

  Není naším cílem kontrolovat tvoji poctivost, jsme všichni dospělí a v X‑Challenge si navzájem důvěřujeme. Věříme ti, že nemáš důvod podvádět svoje budoucí kamarády ani sám sebe. Proto svoje výkony dělej i odevzdávej podle svého nejlepšího svědomí a podle toho je budeme i hodnotit.
 22. Můžeme sdílet své zážitky se světem?

  Jasně! Během Letní X‑Challenge i po akci se neboj svoje zážitky a zkušenosti sdílet na jakýchkoliv sítích a inspirovat tak svoje kamarády i okolí k překonání sebe sama. Používáme hashtag #xchallengecz.

  Stejně tak můžeš pořádat veřejné přednášky inspirované zážitky z akce, rádi tvoji událost v rámci možností podpoříme například sdílením nebo doporučením vhodných prostorů.

  Nezapomeň ale, že X‑Challenge má svoji ochrannou známku a je pro nás všechny důležité, že v souvislosti s akcí nešíříš nemorální, nezákonné nebo další skutečnosti, které by mohly dobré jméno akce poškodit. Registrací v X‑Challenge prohlašuješ, že na veřejných komunikačních kanálech nebo na akcích nebudeš poškozovat dobré jméno X‑Challenge ani partnerů. Díky, hombre.

Aplikace X-Challenge

 1. Kde získám aplikaci?

  V Apple Store nebo na Google Play podle toho, co máš za telefon. Pro Windows aplikace není a pro účast je potřeba si sehnat takový telefon, na kterém fungovat bude.
 2. Můžu aplikaci používat už před akcí?

  Samozřejmě! V appce najdeš inspiraci na drobné výzvy, které můžeš plnit i během pracovního dne. A k tomu checkpointy na super místech po ČR a okolí. Jejich plnění sice nezhrnujeme do bodového hodnocení Letní X‑Challenge, při výběru TOP10 i vyhodnocování dalších kategorií ale na aktivitu v appce i mimo akci koukáme hodně.
 3. S jakými telefony je aplikace kompatibilní?

  U iOS verze 10 a vyšší a u Androidu verze 5 a vyšší.
 4. Co když aplikace na mém telefonu nefunguje?

  Pro účast v Letní X‑Challenge budete potřebovat minimálně jeden telefon v týmu, na kterém aplikace funguje. Víš to dostatečně dopředu na to, aby sis telefon do doby akce pořídil/půjčil.

Praktické

 1. Co budu jíst?

  To je na tobě. Máš příležitost na internetu pozjišťovat možnosti stravování na cestách a co si zabalit, ale doporučujeme zapojit kreativitu, něco vymyslet vlastní hlavou a nabírat zkušenosti ze svých vlastních rozhodnutí. 6 dní koneckonců zvládneš i s mizerným jídlem, případně se poučíš pro příště a přinejhorším využiješ finanční rezervu. Za nás doporučujeme obstarat si plynový nebo benzínový cestovní vařič, ať máš aspoň jedno teplé jídlo a čaj denně.

  Když si v nouzi koupíš jeden oběd, nebudeme tě za to hned diskvalifikovat, jen to pro ucelenost zážitku samostatného putování výrazně nedoporučujeme. Pokud špatně odhadneš svůj jídelníček, raději hledej zajímavější cesty, jak si jídlo obstarat - třeba si ho odpracovat na farmě nebo na zahradě.
 2. Mohu si koupit jízdenku na vlak nebo autobus?

  Ano, vedle pozvání místních jako protislužby za jejich laskavost je doprava povoleným způsobem využití peněz.
 3. Mohu vyrazit vlastním autem?

  Až na výjimečné případy to výrazně nedoporučujeme. Připravil by ses o důležitou součást prožitku putování. Když jistoty necháš doma (včetně těch pomyslných, jako je auto) mnohem líp objevíš jistotu sám v sobě a je to jedna z nejdůležitějších poutnických zkušeností.

  Pokud jsi ale například ze Slovenska a toužíš navštívit checkpointy v západních Čechách, auto ti zakazovat nebudeme. Důrazně ale doporučujeme auto na celou dobu nechat na jednom místě, nepřejíždět s ním mezi checkpointy a jen se s ním poslední den dopravit na společný závěr, který bude nedaleko Borové u Poličky.
 4. Co si zabalit? Kde budu spát? Jak se dorozumím?

  Odpovědi na tyhle otázky a spoustu dalších praktických tipů budeme postupně přidávat na blog. Tak ho nezapomeň sledovat :‑)

Chybí ti tu nějaká odpověď? Dej nám vědět na info@x-challenge.cz