Dneska je 6. den x-challenge a máme výzvu zůstat 24 hodin na jednom místě. Nevím jestli je na to ideální doba, protože jsme v Norsku a ještě tady chceme dát checkpoint Kjeragbolten. Ale věřím, že se stihneme včas vrátit.

Přijde mi to jako skvělá chvíle napsat tento příspěvek, protože jsme se dostali do velmi zajímavého bodu.

Jsme 2 kluci, neumíme nic, čím bychom si mohli vydělat a i přesto…

Už 5 dnů cestujeme, 3 dny jsme v Norsku (jeden z nejdražších států v Evropě – potraviny tady stojí skoro 3x tolik než v Česku), žijeme si jak králové (teda aspoň máme ten pocit 😂) a aktuálně máme stejně peněz jako na začátku.

Pro mě bylo tohle ještě před 14 dny nepředstavitelné. Ale cestovat bez peněz se opravdu dá.

Například včera jsme stopli „vikinga“ z Bergenu. Cestovali jsme s ním kolem 6 hodin a byl to rozhodně jeden z nejlepších zážitků tady. Povykládal nám o vikingské historii. Relaxovali jsme na 2 trajektech. Na jednom z nich nám koupil jídlo. Na druhém peníze. Nechyběli ani deep talks o politice a drogách. Ukázal nám 3 obrovské meče. A nakonec si s námi zajel asi 30 minut navíc. Byl jsem za to všechno tak neskutečně vděčný!

Takže suma sumárum…

Stopování je zadarmo. Spali jsme u někoho pouze jednou, jinak venku v hamakách a pod přístřeškem (Obojí je zadarmo 👌). Co se týče jídla tak jsem vymyslel metodu: Hi, is there any chance to get a free food for a big smile. 😁
Fungovalo to, tak jsem to nasdílel s ostatními týmy a teď na tom pravděpodobně jedou skoro všichni. 😂 A to je boží.

Miluju ten vibe, že to není ani tak o soutěžení jako spíš o tom, že se banda lidí vyrazila do Evropy překonávat. Doufám, že na cestě zpět ještě nějaké týmy potkáme.

Chci mega moc poděkovat všem, kdo se na tomhle podílejí a pokud tohle čte někdo kdo se rozhoduje jestli jet nebo ne…

Jeďte.