Výzva: Oslov někoho, kdo tě inspiruje

Dokážeš už oslovit lidi na ulici, dovedeš pochopit svoje talenty a dary, rozumíš o trochu přesněji, kterým směrem se vydat. Existují lidé, kteří se vydali na podobnou cestu a jsou na ní, nebo na některé z jejích částí dál než ty. Kdo tě inspiruje? Kdo je tvým vzorem a v jaké oblasti? Je to celebrita, podnikatel, filozof, člověk z tvého okolí? Co takhle se s ním spojit?

Ja načase zbořit auru dokonalosti. I když je na některé z částí svojí cesty dál, je to taky člověk, má svoje bolesti a trápení. A pomůže mu upřímný zájem o něco, za co může být sám na sebe hrdý. Pomůže to i tobě.

Využij neomezených zdrojů telefonních čísel, mailů, profilů na sítích a napiš nebo zavolej člověku či lidem, kteří jsou pro tebe vzory. Najdi otázku, kterou jim nepokládá každý druhý a která tě může posunout dál na tvojí cestě. Třeba se z vás nakonec stanou kamarádi nebo parťáci.

Jak my sami, tak někteří z účastníků Podzimní X-Challenge z takové zkušenosti čerpáme dodnes. Není se čeho bát, tak pojď na věc.

Inspirace: Práce se zdroji

Každý máme věci na práci, každý má starosti. Každý má zcela pochopitelné důvody, proč dneska nestíhá. Ale taky je naše volba, co se rozhodneme považovat za problém, čím se budeme trápit a co prostě vyřešíme jako jednu z dalších součástí života.

Jak bezdomovec, tak ředitel nadnárodní korporace, tak maminka na mateřské dovolené, tak každý prezident si potřebuje dojít na záchod, mít čas na sebe, pracovat, jíst, obléct se, mít někoho rád. Už teď toho zvládáš extrémně hodně a všechno trvalo se naučit. Pojďme se na to podívat z odstupu. Co ještě máš v životě za zdroje schopností, talentů, znalostí? A co máš navíc oproti většině lidí na světě? Jak s tím můžeš pro svůj vlastní život i pro okolí naložit?

Máš internet jako bezedný zdroj informací a kontaktů, klidné místo na spaní v desáté nejbezpečnější zemi na světě a taky máš historicky nejširší možnosti vydělávat peníze a za běžných okolností máš dokonce neomezený – a z pohledu historie extrémně levný – přístup do všech měst v celé Evropě. Seber nadhled a vezmi život a svoje schopnosti i formy štěstí jako příležitost. Zvědom a sepiš si, čím vším vládneš oproti různým skupinám lidí, vůči většině kamarádů, ale i oproti většině lidstva. Ujasni si, jaké jsou tvoje zdroje – ať už díky tomu, jaký ses narodil, kde ses narodil, nebo kde teď žiješ.