Výzva: Vyzkoušej si meditaci

Kvůli velkému množství rozrušení, které dneska všude kolem sebe máme, jsme sice neustále online, přitom ale často odpojení od toho, kdo jsme a co doopravdy chceme. Žijeme v extrémně rychlé době. Tolik informací, které zpracujeme během jednoho dne, jsme před 300 lety měli za celý život. Telefon je častokrát to první, na co se díváme před usnutím a co kontrolujeme hned po probuzení.

Místo toho, abychom si sedli a představili si, jak chceme prožít dnešní den, začínáme reagovat na vnější podněty. Místo tvoření svého dne reagujeme na to, co se děje ve světě kolem. Přitom čím více toho zpracováváme zvenčí, tím méně času a energie máme na práci s tím, co máme v sobě. Kým jsme? Co si o světě myslíme? Co je pro nás důležité? Potřebujeme se dostat zpátky k sobě. Ale jak?

Jedním z nejúčinnějších nástrojů, který nám může pomoct dostat se víc do přítomnosti, je meditace. Pro dnešní den ti doporučujeme vyzkoušet aplikaci Headspace nebo Calm. Jsou to jednoduché doprovázené meditace, kde ti autor říká, o čem meditace je, a co máš krok po kroku dělat.

Navíc – první lekce jsou zdarma, aby sis vyzkoušel, jestli ti ty aplikace doopravdy vyhovují a přinášejí to, co potřebuješ.

Po meditaci se zamysli nad svými vybranými návyky a svým Ikigai. Zvědom si, jestli správně charakterizují směr, kterým chceš jít. Využij tento čas, kdy jsi blíž k sobě, aby sis vybraný směr případně zkorigoval.

Přejeme ti klidnou mysl.