Už brzy začíná 30denní výzva, do které ses přihlásil. Ještě jednou gratulujeme, že ses odhodlal do toho jít s námi! V krátkém videu ti teď představíme, proč jsme se vůbec do výzvy pustili a co od ní čekat.

Jestli chceš raději číst, máš vše sepsané pod videem.

Když jsme s klukama přemýšleli, co dalšího můžeme předat partě X-Challenge, dostali jsme se k tématu předsevzetí. Předsevzetí sice mají skvělý záměr, ale jen málokdy fungují. Ono je totiž těžký najednou změnit to, co jsme celý život byli zvyklí dělat jinak. 

Všichni se posledních několik let snažíme hodně aktivně makat sami na sobě. I nám se dost předsevzetí zhroutilo. V průběhu času jsme naštěstí přišli na to, že ve výsledku funguje něco trochu jiného. 

Díky X-Challenge akcím jsme potkali spoustu lidí, se kterými jsme společně navzájem sdíleli, co nám funguje k překonání strachu, zlepšení sebevědomí nebo způsoby jak najít, co nám dává v životě smysl.

Alespoň jeden malý krok každý den

Shodli jsme se, že nejdůležitější je udělat každý den malý krok. A posunout se tak o kousek blíž sám k sobě i ke svým dlouhodobým cílům. To z nikoho sice za týden neudělá superčlověka. Ani za měsíc, možná ani za rok. Ale za posledních deset let jsme tak udělali přes 3650 kroků.

To už je pořádná cesta k životu podle sebe. Máš to jak s čištěním zubů. Nic moc se nestane, když si dneska nevyčistíš zuby. Ale jak budeš vypadat, když si je nebudeš čistit 10 let? 

Věříme, že nikdy není pozdě začít. S čímkoliv. Ale stejně tak si můžeme snadno nechat život pomalu proklouznout mezi prsty. 

Matouš si loni několikrát hodně silně uvědomil, jak snadno o něj můžeme přijít: 

„Mimo jiné jsem letěl v letadle Boeing 737 MAX, které o 3 týdny později spadlo a nikdo nepřežil. To konkrétní letadlo, kterým jsem v naprostém klidu přeletěl z Etiopie do Keni. Bylo úplně nové. 

Vždycky jsem se snažil neodkládat důležité věci na „až bude ta správná doba”. Až budu mít po škole, až budu mít dost peněz, až budu mít víc času… Ale tohle byla taková poslední kapka, kdy jsem si velmi hluboce uvědomil, že jediný správný čas začít je právě teď. Protože zítra nemusí být.”

A právě proto, že nevíme, jak dlouho tu budeme, je fajn věci zbytečně neodkládat a hledat cesty, jak prožít život nejlíp, jak sami dovedeme. Máme naprostou svobodu v tom dát mu svůj vlastní smysl. A protože ses přihlásil, vidíš to nejspíš dost podobně jako my.

Pro efektivní vytvoření nového návyku potřebujeme zhruba měsíc. Přibližně 30 dní, kdy se každý den alespoň na chvilku vědomě pustíš do dané činnosti. Pak už se k tomu nebudeš muset nutit jako dřív.

Naopak, přijde ti divný, když to neuděláš. Stejně automaticky, jako si čistíš zuby, můžeš pracovat sám na sobě. Právě proto tahle výzva potrvá 30 dní. Abys pak mohl každý den pokračovat.

30denní výzvu ber jako takový bufet možností, co do svého života zařadit. Možná budeš mít v průběhu oči navrch hlavy a bude ti připadat, že je toho všeho moc. To je ale v pohodě. Důležité je při výzvě dělat maximum toho, co dokážeš ty. 

Ber to hlavně jako ochutnávku, kde zjistíš, co by v životě mohlo fungovat tobě. K jednotlivým technikám a tipům se budeš moct libovolně vracet. 

Využij sílu skupiny

Co je nejdůležitější, nebudeš v tom sám. Všechny svoje úspěchy, ale i obavy a nezdary, můžeš sdílet s partou stejně naladěných lidí. Takže kdykoliv, kdy na něco zapomeneš nebo se ti nebude chtít, budou tady kamarádi, kteří ti pomohou se postavit zpátky na nohy. Jen tak tě nenecháme to vzdát!

Všechny výzvy, tipy a videa najdeš v appce X-Challenge, na webu v uzamčené sekci a ve FB skupině. Informace a přístupy ti přišly do mailu hned po přihlášení a připomínáme je i v textu teď v appce. Ještě ti všechno jednou vysvětlíme se startem výzvy. 

Co to má vlastně společného s X-Challenge?

Ve všem, co děláme, se snažíme tobě i ostatním challengerům pomoct najít svou vlastní cestu životem a nebát se po ní vykročit. Většinou dáváme impulzy formou akcí, ať už je to ta velká Letní, Jarní, Podzimní nebo víkendovky. 

Ve výsledku má ale největší sílu parta kamarádů, která se na akcích dá dohromady. A k tomu kroky, které pak děláš každý den. Právě kvůli nim vznikla X-Challenge appka s pravidelnými výzvami. A 30denní výzvou tohle všechno spojujeme.

Těšíme se, co všechno společně zvládneme!